Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ryby
(od 20.února do 20.března)

Vládce znamení: Neptun, Jupiter
Charakter znamení: voda
Soulad se znamením: Rak, Štír
Barva: blankytně modrá
Kov: cín
Kameny: ametyst, akvamarín, topas, červený korál, fluorit, safír, tyrkys, perly, křišťál
Rostliny: mák, vodní rostliny, olše, jasmín, chrpa
Vůně: máta
Magické číslo: 11
Šťastná čísla: 2, 4, 11, 16, 24, 32, 34, 136
Příznivé dny: pátek, sobota, neděle
Povaha: flegmaticko-sangvinická

Lidé narození ve znamení Ryb jsou ostýchaví, někdy budí dojem zakřiknutosti. To působí problémy v komunikaci s druhými lidmi, kdy Ryby leckdy vyvolávají dojem, že by byly nejraději někde úplně jinde. Ryby žijí v ustavičném neklidu, chybí jim rozhodnost - a často ani samy nevědí, co vlastně chtějí. Jako lidé nebývají příliš spolehliví, přesto disponují notnou obětavostí.

Zrozenci v Rybách se vyznačují zasněným výrazem, přičemž se nejedná pouze o zdání. Ryby, které mají fantazie na rozdávání, si skutečně často si pletou skutečnost se snem. Mají také velmi rozvinutou intuici. Patří k nadmíru citlivým lidem, kteří jsou často sentimentální, sklíčení a nešťastní. Vzhledem ke svému niternému založení a smyslu pro vše krásné se často stávají filozofy a umělci. Mnohdy ale bývá jejich převažujícím rysem neklid spojený s pesimismem. Protože se Ryby hodně pohybují ve vysněném fiktivním světě, potkávají je stále nová a nová zklamání. Nakonec se z nich stávají samotáři, které ostatní nemohou pochopit. Obecně Ryby dávají přednost klidnému životu a nemají rády změny.

Ryby jsou také přátelské, milé a skromné. Umějí být věrnými přáteli. Často dokážou přinášet pro druhé velké oběti a jejichž potíže, problémy a útrapy vnímají často intenzívněji nežli své vlastní. Schází jim však jistota ve vystupování a schopnost ovládat své city. Dobře vedená výchova ale dokáže Ryby velmi slušně vybavit do života.

V lásce a manželství Rybám štěstí nepřeje. Jejich touha po lepším světě způsobuje, že i v lásce stávají nespolehlivými. Jako mimořádně vnímaví jedinci často v partnerském vztahu spíše trpí. Třebaže mají hluboký vztah k rodině, patří mezi nejvíc nevěrných partnerů. Porozumění najdou nespíše u Býka, Raka, Štíra, Kozoroha či Ryb. Ani jako rodiče nemívají silnou pozici. Dětem spíš podléhají, takže potomci časem získávají v rodině dominantní pozici. Problémy se vyhrocují hlavně s dětmi narozenými v Blížencích a ve Střelci. Nejvýhodnější situace nastává, pokud se děti narodí ve Štíru či Raku.

Ryby dokážou být poctivými a spolehlivými pracovníky - potřebují ale dobré vedení. Většinou se jim vyhovuje klidné zaměstnání badatelského typu. Jsou typickými umělci, spisovateli, mysliteli či hudebníky, což jim současně dává možnost uniknout z reálného světa. Už běžný kancelářský ruch pro ně může představovat problém. Málokdy Ryby dosahují nadměrných finančních úspěchů. Existují sice mimořádně ambiciózní jedinci, ale ti netvoří nijak početnou skupinu.

Osobnosti narozené v tomto znamení:
Cindy Crawfordová, Martin Dejdar, Ema Destinová, Albert Einstein, Georg Fridrich Händel, Victor Hugo, Jiří Menzel, Ornella Mutiová, Viktor Preiss, Bedřich Smetana, Sharon Stoneová, Karolína Světlá, Elizabeth Taylorová, Eva Vejmělková, Lucie Vondráčková, George Washington, Bruce Willis